intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| gatgejo gatgeges gatgeja gatgegem gatgegeu gatgegen | gatgejava gatgejaves gatgejava gatgejàvem gatgejàveu gatgejaven | gatgegí gatgejares gatgejà gatgejàrem gatgejàreu gatgejaren | gatgejaré gatgejaràs gatgejarà gatgejarem gatgejareu gatgejaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| gatgejaria gatgejaries gatgejaria gatgejaríem gatgejaríeu gatgejarien | gatgegi gatgegis gatgegi gatgegem gatgegeu gatgegin | gatgegés gatgegessis gatgegés gatgegéssim gatgegéssiu gatgegessin | gatgeja gatgegi gatgegem gatgegeu gatgegin | ||
| Infinitiu | gatgejar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | gatgejant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: pujar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana