intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| garrulo garrules garrula garrulem garruleu garrulen | garrulava garrulaves garrulava garrulàvem garrulàveu garrulaven | garrulí garrulares garrulà garrulàrem garrulàreu garrularen | garrularé garrularàs garrularà garrularem garrulareu garrularan | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| garrularia garrularies garrularia garrularíem garrularíeu garrularien | garruli garrulis garruli garrulem garruleu garrulin | garrulés garrulessis garrulés garruléssim garruléssiu garrulessin | garrula garruli garrulem garruleu garrulin | ||
| Infinitiu | garrular | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | garrulant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana