intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| garbero garberes garbera garberem garbereu garberen | garberava garberaves garberava garberàvem garberàveu garberaven | garberí garberares garberà garberàrem garberàreu garberaren | garberaré garberaràs garberarà garberarem garberareu garberaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| garberaria garberaries garberaria garberaríem garberaríeu garberarien | garberi garberis garberi garberem garbereu garberin | garberés garberessis garberés garberéssim garberéssiu garberessin | garbera garberi garberem garbereu garberin | ||
| Infinitiu | garberar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | garberant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana