intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| ganyolo ganyoles ganyola ganyolem ganyoleu ganyolen | ganyolava ganyolaves ganyolava ganyolàvem ganyolàveu ganyolaven | ganyolí ganyolares ganyolà ganyolàrem ganyolàreu ganyolaren | ganyolaré ganyolaràs ganyolarà ganyolarem ganyolareu ganyolaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| ganyolaria ganyolaries ganyolaria ganyolaríem ganyolaríeu ganyolarien | ganyoli ganyolis ganyoli ganyolem ganyoleu ganyolin | ganyolés ganyolessis ganyolés ganyoléssim ganyoléssiu ganyolessin | ganyola ganyoli ganyolem ganyoleu ganyolin | ||
| Infinitiu | ganyolar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | ganyolant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana