transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| gansolo gansoles gansola gansolem gansoleu gansolen | gansolava gansolaves gansolava gansolàvem gansolàveu gansolaven | gansolí gansolares gansolà gansolàrem gansolàreu gansolaren | gansolaré gansolaràs gansolarà gansolarem gansolareu gansolaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| gansolaria gansolaries gansolaria gansolaríem gansolaríeu gansolarien | gansoli gansolis gansoli gansolem gansoleu gansolin | gansolés gansolessis gansolés gansoléssim gansoléssiu gansolessin | gansola gansoli gansolem gansoleu gansolin | ||
| Infinitiu | gansolar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | gansolant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana