intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| gansejo ganseges ganseja gansegem gansegeu gansegen | gansejava gansejaves gansejava gansejàvem gansejàveu gansejaven | gansegí gansejares gansejà gansejàrem gansejàreu gansejaren | gansejaré gansejaràs gansejarà gansejarem gansejareu gansejaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| gansejaria gansejaries gansejaria gansejaríem gansejaríeu gansejarien | gansegi gansegis gansegi gansegem gansegeu gansegin | gansegés gansegessis gansegés gansegéssim gansegéssiu gansegessin | ganseja gansegi gansegem gansegeu gansegin | ||
| Infinitiu | gansejar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | gansejant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: pujar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana