intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| ganejo ganeges ganeja ganegem ganegeu ganegen | ganejava ganejaves ganejava ganejàvem ganejàveu ganejaven | ganegí ganejares ganejà ganejàrem ganejàreu ganejaren | ganejaré ganejaràs ganejarà ganejarem ganejareu ganejaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| ganejaria ganejaries ganejaria ganejaríem ganejaríeu ganejarien | ganegi ganegis ganegi ganegem ganegeu ganegin | ganegés ganegessis ganegés ganegéssim ganegéssiu ganegessin | ganeja ganegi ganegem ganegeu ganegin | ||
| Infinitiu | ganejar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | ganejant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: pujar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana