transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| galzo galzes galza galzem galzeu galzen | galzava galzaves galzava galzàvem galzàveu galzaven | galzí galzares galzà galzàrem galzàreu galzaren | galzaré galzaràs galzarà galzarem galzareu galzaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| galzaria galzaries galzaria galzaríem galzaríeu galzarien | galzi galzis galzi galzem galzeu galzin | galzés galzessis galzés galzéssim galzéssiu galzessin | galza galzi galzem galzeu galzin | ||
| Infinitiu | galzar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | galzant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana