intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| gallofejo gallofeges gallofeja gallofegem gallofegeu gallofegen | gallofejava gallofejaves gallofejava gallofejàvem gallofejàveu gallofejaven | gallofegí gallofejares gallofejà gallofejàrem gallofejàreu gallofejaren | gallofejaré gallofejaràs gallofejarà gallofejarem gallofejareu gallofejaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| gallofejaria gallofejaries gallofejaria gallofejaríem gallofejaríeu gallofejarien | gallofegi gallofegis gallofegi gallofegem gallofegeu gallofegin | gallofegés gallofegessis gallofegés gallofegéssim gallofegéssiu gallofegessin | gallofeja gallofegi gallofegem gallofegeu gallofegin | ||
| Infinitiu | gallofejar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | gallofejant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: pujar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana