transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| galibo galibes galiba galibem galibeu galiben | galibava galibaves galibava galibàvem galibàveu galibaven | galibí galibares galibà galibàrem galibàreu galibaren | galibaré galibaràs galibarà galibarem galibareu galibaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| galibaria galibaries galibaria galibaríem galibaríeu galibarien | galibi galibis galibi galibem galibeu galibin | galibés galibessis galibés galibéssim galibéssiu galibessin | galiba galibi galibem galibeu galibin | ||
| Infinitiu | galibar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | galibant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana