intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| galanejo galaneges galaneja galanegem galanegeu galanegen | galanejava galanejaves galanejava galanejàvem galanejàveu galanejaven | galanegí galanejares galanejà galanejàrem galanejàreu galanejaren | galanejaré galanejaràs galanejarà galanejarem galanejareu galanejaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| galanejaria galanejaries galanejaria galanejaríem galanejaríeu galanejarien | galanegi galanegis galanegi galanegem galanegeu galanegin | galanegés galanegessis galanegés galanegéssim galanegéssiu galanegessin | galaneja galanegi galanegem galanegeu galanegin | ||
| Infinitiu | galanejar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | galanejant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: pujar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana