transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| gabiono gabiones gabiona gabionem gabioneu gabionen | gabionava gabionaves gabionava gabionàvem gabionàveu gabionaven | gabioní gabionares gabionà gabionàrem gabionàreu gabionaren | gabionaré gabionaràs gabionarà gabionarem gabionareu gabionaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| gabionaria gabionaries gabionaria gabionaríem gabionaríeu gabionarien | gabioni gabionis gabioni gabionem gabioneu gabionin | gabionés gabionessis gabionés gabionéssim gabionéssiu gabionessin | gabiona gabioni gabionem gabioneu gabionin | ||
| Infinitiu | gabionar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | gabionant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana