transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| fusiono fusiones fusiona fusionem fusioneu fusionen | fusionava fusionaves fusionava fusionàvem fusionàveu fusionaven | fusioní fusionares fusionà fusionàrem fusionàreu fusionaren | fusionaré fusionaràs fusionarà fusionarem fusionareu fusionaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| fusionaria fusionaries fusionaria fusionaríem fusionaríeu fusionarien | fusioni fusionis fusioni fusionem fusioneu fusionin | fusionés fusionessis fusionés fusionéssim fusionéssiu fusionessin | fusiona fusioni fusionem fusioneu fusionin | ||
| Infinitiu | fusionar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | fusionant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana