transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| fonello fonelles fonella fonellem fonelleu fonellen | fonellava fonellaves fonellava fonellàvem fonellàveu fonellaven | fonellí fonellares fonellà fonellàrem fonellàreu fonellaren | fonellaré fonellaràs fonellarà fonellarem fonellareu fonellaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| fonellaria fonellaries fonellaria fonellaríem fonellaríeu fonellarien | fonelli fonellis fonelli fonellem fonelleu fonellin | fonellés fonellessis fonellés fonelléssim fonelléssiu fonellessin | fonella fonelli fonellem fonelleu fonellin | ||
| Infinitiu | fonellar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | fonellant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana