transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| flingantejo flinganteges flinganteja flingantegem flingantegeu flingantegen | flingantejava flingantejaves flingantejava flingantejàvem flingantejàveu flingantejaven | flingantegí flingantejares flingantejà flingantejàrem flingantejàreu flingantejaren | flingantejaré flingantejaràs flingantejarà flingantejarem flingantejareu flingantejaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| flingantejaria flingantejaries flingantejaria flingantejaríem flingantejaríeu flingantejarien | flingantegi flingantegis flingantegi flingantegem flingantegeu flingantegin | flingantegés flingantegessis flingantegés flingantegéssim flingantegéssiu flingantegessin | flinganteja flingantegi flingantegem flingantegeu flingantegin | ||
| Infinitiu | flingantejar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | flingantejant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: pujar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana