transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| fiscalitzo fiscalitzes fiscalitza fiscalitzem fiscalitzeu fiscalitzen | fiscalitzava fiscalitzaves fiscalitzava fiscalitzàvem fiscalitzàveu fiscalitzaven | fiscalitzí fiscalitzares fiscalitzà fiscalitzàrem fiscalitzàreu fiscalitzaren | fiscalitzaré fiscalitzaràs fiscalitzarà fiscalitzarem fiscalitzareu fiscalitzaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| fiscalitzaria fiscalitzaries fiscalitzaria fiscalitzaríem fiscalitzaríeu fiscalitzarien | fiscalitzi fiscalitzis fiscalitzi fiscalitzem fiscalitzeu fiscalitzin | fiscalitzés fiscalitzessis fiscalitzés fiscalitzéssim fiscalitzéssiu fiscalitzessin | fiscalitza fiscalitzi fiscalitzem fiscalitzeu fiscalitzin | ||
| Infinitiu | fiscalitzar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | fiscalitzant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : fiscalització
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana