transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| filustro filustres filustra filustrem filustreu filustren | filustrava filustraves filustrava filustràvem filustràveu filustraven | filustrí filustrares filustrà filustràrem filustràreu filustraren | filustraré filustraràs filustrarà filustrarem filustrareu filustraran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| filustraria filustraries filustraria filustraríem filustraríeu filustrarien | filustri filustris filustri filustrem filustreu filustrin | filustrés filustressis filustrés filustréssim filustréssiu filustressin | filustra filustri filustrem filustreu filustrin | ||
| Infinitiu | filustrar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | filustrant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana