transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| fiblonejo fibloneges fibloneja fiblonegem fiblonegeu fiblonegen | fiblonejava fiblonejaves fiblonejava fiblonejàvem fiblonejàveu fiblonejaven | fiblonegí fiblonejares fiblonejà fiblonejàrem fiblonejàreu fiblonejaren | fiblonejaré fiblonejaràs fiblonejarà fiblonejarem fiblonejareu fiblonejaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| fiblonejaria fiblonejaries fiblonejaria fiblonejaríem fiblonejaríeu fiblonejarien | fiblonegi fiblonegis fiblonegi fiblonegem fiblonegeu fiblonegin | fiblonegés fiblonegessis fiblonegés fiblonegéssim fiblonegéssiu fiblonegessin | fibloneja fiblonegi fiblonegem fiblonegeu fiblonegin | ||
| Infinitiu | fiblonejar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | fiblonejant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: pujar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana