transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| fetillo fetilles fetilla fetillem fetilleu fetillen | fetillava fetillaves fetillava fetillàvem fetillàveu fetillaven | fetillí fetillares fetillà fetillàrem fetillàreu fetillaren | fetillaré fetillaràs fetillarà fetillarem fetillareu fetillaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| fetillaria fetillaries fetillaria fetillaríem fetillaríeu fetillarien | fetilli fetillis fetilli fetillem fetilleu fetillin | fetillés fetillessis fetillés fetilléssim fetilléssiu fetillessin | fetilla fetilli fetillem fetilleu fetillin | ||
| Infinitiu | fetillar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | fetillant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana