transitiu; intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| fermento fermentes fermenta fermentem fermenteu fermenten | fermentava fermentaves fermentava fermentàvem fermentàveu fermentaven | fermentí fermentares fermentà fermentàrem fermentàreu fermentaren | fermentaré fermentaràs fermentarà fermentarem fermentareu fermentaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| fermentaria fermentaries fermentaria fermentaríem fermentaríeu fermentarien | fermenti fermentis fermenti fermentem fermenteu fermentin | fermentés fermentessis fermentés fermentéssim fermentéssiu fermentessin | fermenta fermenti fermentem fermenteu fermentin | ||
| Infinitiu | fermentar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | fermentant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana