intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| famejo fameges fameja famegem famegeu famegen | famejava famejaves famejava famejàvem famejàveu famejaven | famegí famejares famejà famejàrem famejàreu famejaren | famejaré famejaràs famejarà famejarem famejareu famejaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| famejaria famejaries famejaria famejaríem famejaríeu famejarien | famegi famegis famegi famegem famegeu famegin | famegés famegessis famegés famegéssim famegéssiu famegessin | fameja famegi famegem famegeu famegin | ||
| Infinitiu | famejar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | famejant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: pujar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana