transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| expulso expulses expulsa expulsem expulseu expulsen | expulsava expulsaves expulsava expulsàvem expulsàveu expulsaven | expulsí expulsares expulsà expulsàrem expulsàreu expulsaren | expulsaré expulsaràs expulsarà expulsarem expulsareu expulsaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| expulsaria expulsaries expulsaria expulsaríem expulsaríeu expulsarien | expulsi expulsis expulsi expulsem expulseu expulsin | expulsés expulsessis expulsés expulséssim expulséssiu expulsessin | expulsa expulsi expulsem expulseu expulsin | ||
| Infinitiu | expulsar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | expulsant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana