transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| expenc expens expèn expenem expeneu expenen | expenia expenies expenia expeníem expeníeu expenien | expenguí expengueres expengué expenguérem expenguéreu expengueren | expendré expendràs expendrà expendrem expendreu expendran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| expendria expendries expendria expendríem expendríeu expendrien | expengui expenguis expengui expenguem expengueu expenguin | expengués expenguessis expengués expenguéssim expenguéssiu expenguessin | expèn expengui expenguem expeneu expenguin | ||
| Infinitiu | expendre | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | expenent | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: aprendre
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana