pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| estritllo estritlles estritlla estritllem estritlleu estritllen | estritllava estritllaves estritllava estritllàvem estritllàveu estritllaven | estritllí estritllares estritllà estritllàrem estritllàreu estritllaren | estritllaré estritllaràs estritllarà estritllarem estritllareu estritllaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| estritllaria estritllaries estritllaria estritllaríem estritllaríeu estritllarien | estritlli estritllis estritlli estritllem estritlleu estritllin | estritllés estritllessis estritllés estritlléssim estritlléssiu estritllessin | estritlla estritlli estritllem estritlleu estritllin | ||
| Infinitiu | estritllar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | estritllant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana