transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| estifollo estifolles estifolla estifollem estifolleu estifollen | estifollava estifollaves estifollava estifollàvem estifollàveu estifollaven | estifollí estifollares estifollà estifollàrem estifollàreu estifollaren | estifollaré estifollaràs estifollarà estifollarem estifollareu estifollaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| estifollaria estifollaries estifollaria estifollaríem estifollaríeu estifollarien | estifolli estifollis estifolli estifollem estifolleu estifollin | estifollés estifollessis estifollés estifolléssim estifolléssiu estifollessin | estifolla estifolli estifollem estifolleu estifollin | ||
| Infinitiu | estifollar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | estifollant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana