transitiu; intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| esterrejo esterreges esterreja esterregem esterregeu esterregen | esterrejava esterrejaves esterrejava esterrejàvem esterrejàveu esterrejaven | esterregí esterrejares esterrejà esterrejàrem esterrejàreu esterrejaren | esterrejaré esterrejaràs esterrejarà esterrejarem esterrejareu esterrejaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| esterrejaria esterrejaries esterrejaria esterrejaríem esterrejaríeu esterrejarien | esterregi esterregis esterregi esterregem esterregeu esterregin | esterregés esterregessis esterregés esterregéssim esterregéssiu esterregessin | esterreja esterregi esterregem esterregeu esterregin | ||
| Infinitiu | esterrejar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | esterrejant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: pujar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana