transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| estergeixo estergeixes estergeix estergim estergiu estergeixen | estergia estergies estergia estergíem estergíeu estergien | estergí estergires estergí estergírem estergíreu estergiren | estergiré estergiràs estergirà estergirem estergireu estergiran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| estergiria estergiries estergiria estergiríem estergiríeu estergirien | estergeixi estergeixis estergeixi estergim estergiu estergeixin | estergís estergissis estergís estergíssim estergíssiu estergissin | estergeix estergeixi estergim estergiu estergeixin | ||
| Infinitiu | estergir | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | estergint | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: servir
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana