pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| esquerdisso esquerdisses esquerdissa esquerdissem esquerdisseu esquerdissen | esquerdissava esquerdissaves esquerdissava esquerdissàvem esquerdissàveu esquerdissaven | esquerdissí esquerdissares esquerdissà esquerdissàrem esquerdissàreu esquerdissaren | esquerdissaré esquerdissaràs esquerdissarà esquerdissarem esquerdissareu esquerdissaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| esquerdissaria esquerdissaries esquerdissaria esquerdissaríem esquerdissaríeu esquerdissarien | esquerdissi esquerdissis esquerdissi esquerdissem esquerdisseu esquerdissin | esquerdissés esquerdissessis esquerdissés esquerdisséssim esquerdisséssiu esquerdissessin | esquerdissa esquerdissi esquerdissem esquerdisseu esquerdissin | ||
| Infinitiu | esquerdissar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | esquerdissant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana