pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| esprimatxo esprimatxes esprimatxa esprimatxem esprimatxeu esprimatxen | esprimatxava esprimatxaves esprimatxava esprimatxàvem esprimatxàveu esprimatxaven | esprimatxí esprimatxares esprimatxà esprimatxàrem esprimatxàreu esprimatxaren | esprimatxaré esprimatxaràs esprimatxarà esprimatxarem esprimatxareu esprimatxaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| esprimatxaria esprimatxaries esprimatxaria esprimatxaríem esprimatxaríeu esprimatxarien | esprimatxi esprimatxis esprimatxi esprimatxem esprimatxeu esprimatxin | esprimatxés esprimatxessis esprimatxés esprimatxéssim esprimatxéssiu esprimatxessin | esprimatxa esprimatxi esprimatxem esprimatxeu esprimatxin | ||
| Infinitiu | esprimatxar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | esprimatxant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana