intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| espitllo espitlles espitlla espitllem espitlleu espitllen | espitllava espitllaves espitllava espitllàvem espitllàveu espitllaven | espitllí espitllares espitllà espitllàrem espitllàreu espitllaren | espitllaré espitllaràs espitllarà espitllarem espitllareu espitllaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| espitllaria espitllaries espitllaria espitllaríem espitllaríeu espitllarien | espitlli espitllis espitlli espitllem espitlleu espitllin | espitllés espitllessis espitllés espitlléssim espitlléssiu espitllessin | espitlla espitlli espitllem espitlleu espitllin | ||
| Infinitiu | espitllar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | espitllant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana