pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| esperito esperites esperita esperitem esperiteu esperiten | esperitava esperitaves esperitava esperitàvem esperitàveu esperitaven | esperití esperitares esperità esperitàrem esperitàreu esperitaren | esperitaré esperitaràs esperitarà esperitarem esperitareu esperitaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| esperitaria esperitaries esperitaria esperitaríem esperitaríeu esperitarien | esperiti esperitis esperiti esperitem esperiteu esperitin | esperités esperitessis esperités esperitéssim esperitéssiu esperitessin | esperita esperiti esperitem esperiteu esperitin | ||
| Infinitiu | esperitar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | esperitant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana