transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| esgruno esgrunes esgruna esgrunem esgruneu esgrunen | esgrunava esgrunaves esgrunava esgrunàvem esgrunàveu esgrunaven | esgruní esgrunares esgrunà esgrunàrem esgrunàreu esgrunaren | esgrunaré esgrunaràs esgrunarà esgrunarem esgrunareu esgrunaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| esgrunaria esgrunaries esgrunaria esgrunaríem esgrunaríeu esgrunarien | esgruni esgrunis esgruni esgrunem esgruneu esgrunin | esgrunés esgrunessis esgrunés esgrunéssim esgrunéssiu esgrunessin | esgruna esgruni esgrunem esgruneu esgrunin | ||
| Infinitiu | esgrunar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | esgrunant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana