pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| esgargamello esgargamelles esgargamella esgargamellem esgargamelleu esgargamellen | esgargamellava esgargamellaves esgargamellava esgargamellàvem esgargamellàveu esgargamellaven | esgargamellí esgargamellares esgargamellà esgargamellàrem esgargamellàreu esgargamellaren | esgargamellaré esgargamellaràs esgargamellarà esgargamellarem esgargamellareu esgargamellaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| esgargamellaria esgargamellaries esgargamellaria esgargamellaríem esgargamellaríeu esgargamellarien | esgargamelli esgargamellis esgargamelli esgargamellem esgargamelleu esgargamellin | esgargamellés esgargamellessis esgargamellés esgargamelléssim esgargamelléssiu esgargamellessin | esgargamella esgargamelli esgargamellem esgargamelleu esgargamellin | ||
| Infinitiu | esgargamellar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | esgargamellant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana