pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| esfreixuro esfreixures esfreixura esfreixurem esfreixureu esfreixuren | esfreixurava esfreixuraves esfreixurava esfreixuràvem esfreixuràveu esfreixuraven | esfreixurí esfreixurares esfreixurà esfreixuràrem esfreixuràreu esfreixuraren | esfreixuraré esfreixuraràs esfreixurarà esfreixurarem esfreixurareu esfreixuraran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| esfreixuraria esfreixuraries esfreixuraria esfreixuraríem esfreixuraríeu esfreixurarien | esfreixuri esfreixuris esfreixuri esfreixurem esfreixureu esfreixurin | esfreixurés esfreixuressis esfreixurés esfreixuréssim esfreixuréssiu esfreixuressin | esfreixura esfreixuri esfreixurem esfreixureu esfreixurin | ||
| Infinitiu | esfreixurar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | esfreixurant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : esfreixurament
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana