transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| esfilegasso esfilegasses esfilegassa esfilegassem esfilegasseu esfilegassen | esfilegassava esfilegassaves esfilegassava esfilegassàvem esfilegassàveu esfilegassaven | esfilegassí esfilegassares esfilegassà esfilegassàrem esfilegassàreu esfilegassaren | esfilegassaré esfilegassaràs esfilegassarà esfilegassarem esfilegassareu esfilegassaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| esfilegassaria esfilegassaries esfilegassaria esfilegassaríem esfilegassaríeu esfilegassarien | esfilegassi esfilegassis esfilegassi esfilegassem esfilegasseu esfilegassin | esfilegassés esfilegassessis esfilegassés esfilegasséssim esfilegasséssiu esfilegassessin | esfilegassa esfilegassi esfilegassem esfilegasseu esfilegassin | ||
| Infinitiu | esfilegassar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | esfilegassant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana