transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| escosso escosses escossa escossem escosseu escossen | escossava escossaves escossava escossàvem escossàveu escossaven | escossí escossares escossà escossàrem escossàreu escossaren | escossaré escossaràs escossarà escossarem escossareu escossaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| escossaria escossaries escossaria escossaríem escossaríeu escossarien | escossi escossis escossi escossem escosseu escossin | escossés escossessis escossés escosséssim escosséssiu escossessin | escossa escossi escossem escosseu escossin | ||
| Infinitiu | escossar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | escossant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana