pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| escarrasso escarrasses escarrassa escarrassem escarrasseu escarrassen | escarrassava escarrassaves escarrassava escarrassàvem escarrassàveu escarrassaven | escarrassí escarrassares escarrassà escarrassàrem escarrassàreu escarrassaren | escarrassaré escarrassaràs escarrassarà escarrassarem escarrassareu escarrassaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| escarrassaria escarrassaries escarrassaria escarrassaríem escarrassaríeu escarrassarien | escarrassi escarrassis escarrassi escarrassem escarrasseu escarrassin | escarrassés escarrassessis escarrassés escarrasséssim escarrasséssiu escarrassessin | escarrassa escarrassi escarrassem escarrasseu escarrassin | ||
| Infinitiu | escarrassar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | escarrassant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana