pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| escarrabillo escarrabilles escarrabilla escarrabillem escarrabilleu escarrabillen | escarrabillava escarrabillaves escarrabillava escarrabillàvem escarrabillàveu escarrabillaven | escarrabillí escarrabillares escarrabillà escarrabillàrem escarrabillàreu escarrabillaren | escarrabillaré escarrabillaràs escarrabillarà escarrabillarem escarrabillareu escarrabillaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| escarrabillaria escarrabillaries escarrabillaria escarrabillaríem escarrabillaríeu escarrabillarien | escarrabilli escarrabillis escarrabilli escarrabillem escarrabilleu escarrabillin | escarrabillés escarrabillessis escarrabillés escarrabilléssim escarrabilléssiu escarrabillessin | escarrabilla escarrabilli escarrabillem escarrabilleu escarrabillin | ||
| Infinitiu | escarrabillar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | escarrabillant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana