pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| escarcanyo escarcanyes escarcanya escarcanyem escarcanyeu escarcanyen | escarcanyava escarcanyaves escarcanyava escarcanyàvem escarcanyàveu escarcanyaven | escarcanyí escarcanyares escarcanyà escarcanyàrem escarcanyàreu escarcanyaren | escarcanyaré escarcanyaràs escarcanyarà escarcanyarem escarcanyareu escarcanyaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| escarcanyaria escarcanyaries escarcanyaria escarcanyaríem escarcanyaríeu escarcanyarien | escarcanyi escarcanyis escarcanyi escarcanyem escarcanyeu escarcanyin | escarcanyés escarcanyessis escarcanyés escarcanyéssim escarcanyéssiu escarcanyessin | escarcanya escarcanyi escarcanyem escarcanyeu escarcanyin | ||
| Infinitiu | escarcanyar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | escarcanyant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana