pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| escanyusso escanyusses escanyussa escanyussem escanyusseu escanyussen | escanyussava escanyussaves escanyussava escanyussàvem escanyussàveu escanyussaven | escanyussí escanyussares escanyussà escanyussàrem escanyussàreu escanyussaren | escanyussaré escanyussaràs escanyussarà escanyussarem escanyussareu escanyussaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| escanyussaria escanyussaries escanyussaria escanyussaríem escanyussaríeu escanyussarien | escanyussi escanyussis escanyussi escanyussem escanyusseu escanyussin | escanyussés escanyussessis escanyussés escanyusséssim escanyusséssiu escanyussessin | escanyussa escanyussi escanyussem escanyusseu escanyussin | ||
| Infinitiu | escanyussar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | escanyussant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana