pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| escalaixo escalaixes escalaixa escalaixem escalaixeu escalaixen | escalaixava escalaixaves escalaixava escalaixàvem escalaixàveu escalaixaven | escalaixí escalaixares escalaixà escalaixàrem escalaixàreu escalaixaren | escalaixaré escalaixaràs escalaixarà escalaixarem escalaixareu escalaixaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| escalaixaria escalaixaries escalaixaria escalaixaríem escalaixaríeu escalaixarien | escalaixi escalaixis escalaixi escalaixem escalaixeu escalaixin | escalaixés escalaixessis escalaixés escalaixéssim escalaixéssiu escalaixessin | escalaixa escalaixi escalaixem escalaixeu escalaixin | ||
| Infinitiu | escalaixar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | escalaixant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar