transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| esbrosto esbrostes esbrosta esbrostem esbrosteu esbrosten | esbrostava esbrostaves esbrostava esbrostàvem esbrostàveu esbrostaven | esbrostí esbrostares esbrostà esbrostàrem esbrostàreu esbrostaren | esbrostaré esbrostaràs esbrostarà esbrostarem esbrostareu esbrostaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| esbrostaria esbrostaries esbrostaria esbrostaríem esbrostaríeu esbrostarien | esbrosti esbrostis esbrosti esbrostem esbrosteu esbrostin | esbrostés esbrostessis esbrostés esbrostéssim esbrostéssiu esbrostessin | esbrosta esbrosti esbrostem esbrosteu esbrostin | ||
| Infinitiu | esbrostar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | esbrostant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana