transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| esbroquello esbroquelles esbroquella esbroquellem esbroquelleu esbroquellen | esbroquellava esbroquellaves esbroquellava esbroquellàvem esbroquellàveu esbroquellaven | esbroquellí esbroquellares esbroquellà esbroquellàrem esbroquellàreu esbroquellaren | esbroquellaré esbroquellaràs esbroquellarà esbroquellarem esbroquellareu esbroquellaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| esbroquellaria esbroquellaries esbroquellaria esbroquellaríem esbroquellaríeu esbroquellarien | esbroquelli esbroquellis esbroquelli esbroquellem esbroquelleu esbroquellin | esbroquellés esbroquellessis esbroquellés esbroquelléssim esbroquelléssiu esbroquellessin | esbroquella esbroquelli esbroquellem esbroquelleu esbroquellin | ||
| Infinitiu | esbroquellar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | esbroquellant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana