transitiu; pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| esborifo esborifes esborifa esborifem esborifeu esborifen | esborifava esborifaves esborifava esborifàvem esborifàveu esborifaven | esborifí esborifares esborifà esborifàrem esborifàreu esborifaren | esborifaré esborifaràs esborifarà esborifarem esborifareu esborifaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| esborifaria esborifaries esborifaria esborifaríem esborifaríeu esborifarien | esborifi esborifis esborifi esborifem esborifeu esborifin | esborifés esborifessis esborifés esboriféssim esboriféssiu esborifessin | esborifa esborifi esborifem esborifeu esborifin | ||
| Infinitiu | esborifar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | esborifant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana