transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| esbordello esbordelles esbordella esbordellem esbordelleu esbordellen | esbordellava esbordellaves esbordellava esbordellàvem esbordellàveu esbordellaven | esbordellí esbordellares esbordellà esbordellàrem esbordellàreu esbordellaren | esbordellaré esbordellaràs esbordellarà esbordellarem esbordellareu esbordellaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| esbordellaria esbordellaries esbordellaria esbordellaríem esbordellaríeu esbordellarien | esbordelli esbordellis esbordelli esbordellem esbordelleu esbordellin | esbordellés esbordellessis esbordellés esbordelléssim esbordelléssiu esbordellessin | esbordella esbordelli esbordellem esbordelleu esbordellin | ||
| Infinitiu | esbordellar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | esbordellant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana