transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| enarço enarces enarça enarcem enarceu enarcen | enarçava enarçaves enarçava enarçàvem enarçàveu enarçaven | enarcí enarçares enarçà enarçàrem enarçàreu enarçaren | enarçaré enarçaràs enarçarà enarçarem enarçareu enarçaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| enarçaria enarçaries enarçaria enarçaríem enarçaríeu enarçarien | enarci enarcis enarci enarcem enarceu enarcin | enarcés enarcessis enarcés enarcéssim enarcéssiu enarcessin | enarça enarci enarcem enarceu enarcin | ||
| Infinitiu | enarçar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | enarçant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: boçar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana