intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| ergotitzo ergotitzes ergotitza ergotitzem ergotitzeu ergotitzen | ergotitzava ergotitzaves ergotitzava ergotitzàvem ergotitzàveu ergotitzaven | ergotitzí ergotitzares ergotitzà ergotitzàrem ergotitzàreu ergotitzaren | ergotitzaré ergotitzaràs ergotitzarà ergotitzarem ergotitzareu ergotitzaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| ergotitzaria ergotitzaries ergotitzaria ergotitzaríem ergotitzaríeu ergotitzarien | ergotitzi ergotitzis ergotitzi ergotitzem ergotitzeu ergotitzin | ergotitzés ergotitzessis ergotitzés ergotitzéssim ergotitzéssiu ergotitzessin | ergotitza ergotitzi ergotitzem ergotitzeu ergotitzin | ||
| Infinitiu | ergotitzar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | ergotitzant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana