intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| equidisto equidistes equidista equidistem equidisteu equidisten | equidistava equidistaves equidistava equidistàvem equidistàveu equidistaven | equidistí equidistares equidistà equidistàrem equidistàreu equidistaren | equidistaré equidistaràs equidistarà equidistarem equidistareu equidistaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| equidistaria equidistaries equidistaria equidistaríem equidistaríeu equidistarien | equidisti equidistis equidisti equidistem equidisteu equidistin | equidistés equidistessis equidistés equidistéssim equidistéssiu equidistessin | equidista equidisti equidistem equidisteu equidistin | ||
| Infinitiu | equidistar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | equidistant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana