transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| enxaveto enxavetes enxaveta enxavetem enxaveteu enxaveten | enxavetava enxavetaves enxavetava enxavetàvem enxavetàveu enxavetaven | enxavetí enxavetares enxavetà enxavetàrem enxavetàreu enxavetaren | enxavetaré enxavetaràs enxavetarà enxavetarem enxavetareu enxavetaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| enxavetaria enxavetaries enxavetaria enxavetaríem enxavetaríeu enxavetarien | enxaveti enxavetis enxaveti enxavetem enxaveteu enxavetin | enxavetés enxavetessis enxavetés enxavetéssim enxavetéssiu enxavetessin | enxaveta enxaveti enxavetem enxaveteu enxavetin | ||
| Infinitiu | enxavetar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | enxavetant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana