intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| enviduo envidues envidua enviduem envidueu enviduen | enviduava enviduaves enviduava enviduàvem enviduàveu enviduaven | enviduí enviduares enviduà enviduàrem enviduàreu enviduaren | enviduaré enviduaràs enviduarà enviduarem enviduareu enviduaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| enviduaria enviduaries enviduaria enviduaríem enviduaríeu enviduarien | enviduï enviduïs enviduï enviduem envidueu enviduïn | envidués enviduessis envidués enviduéssim enviduéssiu enviduessin | envidua enviduï enviduem envidueu enviduïn | ||
| Infinitiu | enviduar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | enviduant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: apariar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana